O Firmie

St-Suspensions Shop

KW - made for winners!

KW automotive GmbH jest od lat synonimem produktów klasy premium do tuningu i upiększania aut. Przedsiębiorstwo oferuje swoim Klientom najszerszy program zawieszeń gwintowanych. Cały asortyment - od sprężyn, poprzez zawieszenia sportowe, aż po zawieszenia gwintowane "inox-line" w trzech wariantach - jest unikalny na skalę światową. Ponadto KW automotive GmbH tworzy rozwiązania dla sportów motorowych na niemieckiej jak i międzynarodowej scenie. Produkty serii KW competition stosowane są na torach całego świata przez niezliczone zespoły.

Dla wielu renomowanych firm z branży motoryzacyjnej KW automotive GmbH jest kluczowym partnerem. Firmy tuningowe, zleceniodawcy dużych i małych serii produkcyjnych niezmiennie ufają KW automotive GmbH w zakresie zawieszeń.

Ugruntowane w 1995 roku przedsiębiorstwo składało się na początku swojej działalności z zaledwie trzech pracowników i operowało na 150m² powierzchni. Dziś KW automotive GmbH jest przedsiębiorstwem globalnym, zatrudniającym około 200 pracowników w pięciu lokalizacjach i operującym na 23.000m² powierzchni użytkowej w samej tylko siedzibie firmy w Fichtenberg. Stale rosnący asortyment obejmuje tysiące aplikacji.

Obok rozwiązań z zakresu zawieszeń grupa KW obejmuje również markę LSD-Doors. Opatentowane systemy unoszenia drzwi - jedne z najbardziej spektakularnych modyfikacji auta - dostępne są do większości popularnych aut. Wyjątkowa konstrukcja pozwala na otwieranie drzwi á la Lamborghini - w górę. Modyfikacja nie wymaga wymiany drzwi.

Ponadto do grupy KW automotive GmbH należy marka ST Suspensions. Program zawieszeń oferuje najlepszy na rynku stosunek cena / jakość i dedykowany jest szczególnie dla Klientów rozpoczynających przygodę z tuningiem.

St-Suspensions Shop
St-Suspensions Shop
St-Suspensions Shop

Innowacyjna stacja diagnostyczna

W 2006 roku w siedzicie KW automotive w Fichtenberg oddano do użytku nowoczesną i bardzo zaawansowaną, hydrauliczną 7-dmiopunktową stację diagnostyczną umożliwiającą symulację torów wyścigowych. Na świecie funcjonuje zaledwie 15 takich stacji, z czego większość wykorzystywana jest przez zespoły Formuły 1 do prac rozwojowych nad projektami. Również KW automotive wykorzystuje to innowacyjne narzędzie do projektowania nowych zawieszeń jak również do optymalizacji pracy już istniejących. Dzięki temu KW oferuje swoim partnerom, zarówno tym związanym z przemysłem jak i ze sportami motorowymi, testowanie różnych rozwiązań na miejscu, w siedzibie firmy.  Dla zespołów oznacza to olbrzymie oszczędności w czasie i kosztach, gdyż na stacji możliwa jest symulacja pracy zawieszenia na dowolnym torze bez potrzeby przeprowadzania jazd próbnych.

Partner w wyścigach i przemyśle

KW automotive GmbH jest partnerem zarówno dla przemysłu jak i różnych zespołów wyścigowych. Dla wyczynowych i prestiżowych projektów ze stajni Mercedes-AMG – SLK 55, CLK 63 oraz SL 65 AMG Black Series – KW zaprojektowało specjalne zawieszenie sprostające wysokim wymaganiom stawianym przez Mercedes-AMG.

Już od wielu lat KW jest oficjalnym partnerem firmy w Roush Performance USA w zakresie projektowania i produkcji zawieszeń. KW automotive GmbH wyposaża również mocne wersje Ford Mustang by Roush w zawieszenia w przeróżnych wariantach. KW współpracuje również firmą Chrysler USA, która to w 2007 roku wypuściła na rynek model SRT10 ACR. Limitowany, 600-konny bolid bazuje na modelu Dodge Viper 2008  i dostarczany jest z specjalnie zaprojektowanym przez KW zawieszeniem gwintowanym.

Od wielu lat technologia KW competition stosowana jest z sukcesami przez liczne zespoły startujące w seriach wyścigów takich jak: 24-godzinny wyścig na Nürburgring, wyścigach długodystansowych BFGoodrich, WTCC, FIA GT i wielu innych.