Sprężyny sportowe

ST suspensions z dumą pochwalić się może jedną z najszerszych ofert sprężyn sportowych do ponad 1000 pojazdów. Co więcej, sprężyny sportowe ST są jednymi z nielicznych na rynku, które (w połączeniu ze standardowym zawieszeniem) znacząco poprawiają charakterystykę jazdy auta jak również jego wygląd!

Osiągi i styl dla każdego auta

Wykonane ze stali chromowo-krzemowej w procesie zwijania na zimno, sprężyny sportowe ST pokrywane są kilkoma warstwami ochronnymi gwarantującymi jakość OEM (pierwszego montażu). W rezultacie stają się odporne na różne warunki pogodowe przez cały rok.

W zależności od modelu, sprężyny sportowe ST suspension umożliwiają obniżenie auta o ok. 20mm na przodzie i 15mm na tylnej osi. Niektóre modele pozwalają na większe obniżenie - przykładowo do VW Golf MK1 dostępne są sprężyny obniżające oś przednią i tylną o 60mm! 

W porównaniu ze standardowym zawieszeniem, sprężyny sportowe ST obniżają środek ciężkości gwarantując lepsze prowadzenie i większą dynamikę. Co więcej, zmniejsza się dobicie i odbicie co pozwala na bardziej zwinne prowadzenie i zmniejszone przechyły.

Idealny spring rate dla każdego auta

Charakterystyka sprężyn sportowych ST została dobrana tak, aby idealnie współpracowały one z seryjnymi amortyzatorami gwarantując większą dynamikę prowadzenia i większe bezpieczeństwo. Waga auta, obciążenie kół oraz wartość obniżenia mają olbrzymi wpływ na wartości dobicia i odbicia auta więc szukanie kompromisów jest wykluczone. W zależności od wartości obniżenia (na przykład 20mm, 30mm lub 40mm), sprężyny sportowe ST oferują różną charakterystykę harmonijnie współpracującą z seryjnymi amortyzatorami. W skrócie - im większe obniżenie tym większa sztywność.

Duża różnorodność

Sprężyny sportowe ST nie są dostępne wyłącznie do nowych aut takich jak Audi A7 Sportback czy Mercedes-Benz E-Class; także właściciele klasycznych i rzadkich aut takich jak BMW E30 i VW Golf MK1 znajdą w ofercie ST suspension odpowiedni produkt!

St-Suspensions Shop